Balandžio 30 d. Trakų lopšelis – darželis „Obelėlė“ organizavo Respublikinę ikimokyklinio ugdymo „Mąstymo mokyklų“ diskusiją tema „Kuriame Mąstymo mokyklą“. Diskusijoje dalyvavo ir jau akredituotos „Mąstymo mokyklos“ ir dar siekiančios akreditacijos ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš Šiaulių, Kėdainių, Vilniaus ir Trakų rajono. Diskusijoje dalyvavo Alina Jakonis – Trakų r. savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja, Giedrė Lečickienė – UAB „Thinking Organisations“ vadovė, lektorė.

Trakų lopšelio – darželio „Obelėlė“ direktorė Aldona Degutienė: – reflektyviai, kūrybiškai ir kritiškai mąstantis žmogus yra produktyvus, kūrybingas, nuolat tobulėjantis ir siekiantis gerovės. Be to, šiomis savybėmis pasižymintis žmogus gali jas perduoti ir sėkmingai ugdyti besiformuojančias asmenybes. Kiekvienam pedagogui labai svarbu nuolat tobulėti ir tuo dalintis.

Diskusijos metu pasidalinome pamąstymais apie savose įstaigose kuriamą „Mąstymo mokyklą“ išsigryninę faktus apie tai, kas yra svarbiausia „Mąstymo mokyklos“ kūrimo procese, kaip jaučiamės ir su kokiais iššūkiais susiduriame, kokią naudą matome, kokių idėjų turime „Mąstymo mokyklos“ vystymui?

„Mąstymo mokykla“ – tai visa įstaigos bendruomenė, kurioje kiekvienas narys dalijasi bendrais įsipareigojimais ir nuolat mąsto apie tai, kas ir kaip vyksta ugdymo procese, ugdymo procesą modeliuoja taip, kad būtų aišku ir suprantama vaikui, tėvams, pedagogams. Šiandien pajutome, kad esame ne tik įstaigos bendruomenė, bet mus vienija labai plati „Mąstymo mokyklų“ bendruomenė.

 

Trakų lopšelio – darželio „Obelėlė“ diskusijos organizatoriai