Šv. Velykos – pati gražiausia pavasario šventė, simbolizuojanti augmenijos prisikėlimą, gyvybės, gamtos atbudimą, pavasarinę šilumą, pirmąsias paukštelių giesmes, ataidintį juoką.
Tai šventė, kurios nekantriai laukia mažieji, tačiau, ar jie visi tikrai žino, kodėl jas minime: kodėl marginame, ridename, valgome kiaušinius, ką reiškia margučių spalvos, kokios yra Šv. Velykų tradicijos, žaidimai?
Velykų savaitę vyko tikslinės ugdomosios veiklos – susipažinimas su Velykų tradicijomis, eilėraščių, dainų paieška, sužinojome, kas yra kiaušinis, o kas gi toks yra margutis ir kiek daug kiaušinio marginimo būdų būta ir vis dar yra, kad kiaušinis taptų margučiu. Mokėmės lalavimų, margučių prašymo oracijų. Vaikai su džiugesiu laukė švenčių, dalijosi įspūdžiais po šventinio savaitgalio ir žinoma labai laukė šventės darželyje. Velykų šventinis laikotarpis subūrė visą darželio bendruomenę – taip pat ir tėvelius, kurie buvo kviečiami aktyviai dalyvauti šventėse bei marginti kiaušinius kartu su vaikais. O Velykinio renginio metu netrūko linksmybių, neapsiėjome be žaidimų, kurių buvo įvairių – muzikiniai žaidimai, velykines estafetės ir meninės veiklos. Kupiną atradimų savaitę vainikavo ryškūs personažai: kiškis (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Inga Jarulienė) gaidelis (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Jurgita Maciulevičienė) ir Velykų bobutė (meninio ugdymo mokytoja Vilma Šerpenskienė).
Vakarop, jau tapo kiekvienų metų tradicija, priešmokyklinių ugdymo grupių „Paukštelis“ ir „Drugelis“ vaikai, kartu su tėveliais ir visa įstaigos bendruomene „Mažųjų Velykėles“ šventė kartu su folkloro ansambliu „Radasta“.
Nuoširdžiai dėkojame folkloro ansambliui už bendrystę, nuoširdumą, senolių tradicijų priminimą ir puoselėjimą. Džiaugiamės galėdami girdėti ir mokytis iš Jūsų pačių nuostabiausių folkloro dainų, ratelių ir šokių.