Šiandien darželyje praūžė šventė ne tik žiemai išvaryti, kuo greičiau pavasariui prišaukti, bet ir įvairiausioms negandoms, nelaimėms, ligoms, susikaupusioms per metus, išvaryti – UŽGAVĖNĖS!

Bobutė, kuri visą rytą kepė blynus ir sukvietė visus darželio vaikučius į šventę, buvo labai sušilusi ir išsigando vėjuoto oro, bet mūsų vaikai nusprendė, kad oras visai ne bėda ir žiemos mes kitaip neišvarysime, taigi, varėme žiemą su dainomis, šokiais ir darželio salėje ir kieme, kad greičiau tas lauktas pavasaris ateitų.

Persirengėliai gąsdino žiemą ir vieni kitus, varė šaltį, sniegą, vėją ir snaiges iš kiemo. Lašininiui, deja, taip pat teko nusileisti Kanapiniui, kad ir kaip stengėsi ,,smailinti savo liežuvį” ir savo jėgas bandyti virvės traukimo rungtyje. Kanapinis ir Lašininis draugiškai sutarė, kad vis tik laikas taip lauktam pavasariui.

Visa diena ir veiklos darželyje buvo skirtos Užgavėnėms. Puošėmės, ruošėmės ir stengėmės būti kuo baisesni. Po šventės, grįžę į grupes reflektavome ir diskutavome: kodėl Užgavėnių dieną reikia stebėti oraus?, kodėl Užgavėnių dieną reikia valgyti nuo septynių iki dvylikos kartų?, kodėl tokie svarbūs per Užgavėnės blynai ir ką jie simbolizuoja? Žinoma, į visus klausimus atsakėme arba išmąstėme savaip.

Svarbiausia, kad šiandien nebuvo žiūrovų, šiandien buvo svarbu prisidėti ir dalyvauti kiekvienam. Tikime, kad šiandien pabudinome žemę, perdavėme jai savo gyvybines jėgas ir kartu išvarėme visas negeroves, taip pat palydėjome žiemą.