Trakų lopšelyje – darželyje „Obelėlė“ advento laikotarpis tradiciškai, jau septynerius metus iš eilės įprasminamas vakarojant kartu su Trakų kultūros rūmų folkloro ansambliu „Radasta“. Šiemet, prieš didžiąsias metų šventes susirinkę lopelio- darželio aktų salėje trijų kartų atstovai: vaikai, tėvai, pedagogai, ansamblio dalyviai skleidė tautinės kultūros dvasią dainuodami advento dainas, žaisdami to laikotarpio žaidimus, mindami mįsles. Būnant skirtingoms kartoms kartu, ugdymas vyko tarsi savaime, suaugusiems nuolat bendraujant su vaikais, padedant jiems pažinti adventinio laikotarpio dvasią, tradicijas, vertybes. Vakaronės metu tvyrojantis susikaupimas ir ramybė susiliejo su vaikų klegesiu, dainų žodžiais, deklamuojamomis eilėmis.

Renginyje dalyvavusi Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro administratorė Birutė Borsakienė priminė, kad 2012m.  buvo paskelbti vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metais. Palinkėjo kartoms tarp savęs bendrauti, skiepyti vaikams pagarbą ir toleranciją tėvams, seneliam, taip pat  linkėjo kuo sveikiau maitintis, vaikščioti gryname ore , žaisti, sportuoti šeimoms kartu ir būti visiems laimingiems ir sveikiems. Padėkojo darželio direktorei  Žanetai Vasilenko ir visam kolektyvui  už tokias prasmingas ir įdomias šventes.

Organizuodami tradicinę advento vakaronę kartu su Trakų kultūros rūmų folkloro ansambliu „Radasta“ siekiame, kad ne tik vaikai bet ir tėvai  susidomėtų tautos papročiais, kad tautos kultūros vertybės taptų vaiko savastimi.

(nuotraukos iš renginio patalpintos el.svetainės galerijoje)

Trakų lopšelio- darželio „Obelėlė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aldona Degutienė,

priešmokyklinio ugdymo pedagogė Birutė Monkevič