Įvairioms kultūroms pasaulyje drugelis – tai gyvūnas, kuris simbolizuoja virsmą, augimą, asmeninę pažangą, aiškią kryptį gyvenime. Drugio gyvenimo ciklas – tai kūrybiškumo, pokyčių, džiaugsmo, begalinio potencialo simbolis. Drugelis išsirita iš kiaušinėlio ir tęsia savo gyvenimą vikšro pavidalu. Vėliau vikšras suformuoja lėliukę, sudaryta iš neperregimo kieto dangalo, kuriame drugelis labai pasikeičia. Kai ši metamorfozė baigiasi ir dangalas tampa skaidrus, pagaliau pamatome jį – gyvą, spalvingą ir nuostabiai sparnuotą suaugusį drugelį, kuris pradeda ciklą iš naujo.

Toks mažas ir trapus, bet kartu didelis ir gausus raštų, kurie ant sparnų ne šiaip sau, o kam, vaikai klausėsi ir patys  tyrinėjo, klausinėjo, nes taip įdomu, taip neįprasta, kai išgirsti, kad ant drugelio sparnų paprastai formuojasi tam tikro gyvūno raštai tam, kad drugelis pajutęs pavojų galėtų apsiginti sustingdamas. Edukacijos metu vaikai susipažino su tropinių drugelių ir vabzdžių įvairove, jų gyvenimo ciklu.

Priešmokyklinių ugdymo grupių ,,Drugelis” ir ,,Paukštelis” vaikai drąsiai klausinėjo, patys mąstė ir gautą informaciją vėliau panaudojo ugdomojoje veikloje, kurią patys ir inicijavo grįžę į grupes.

Turiningai, prasmingai ir greitai prabėgusi valanda buvo pripildyta žiniomis ir atsakymais į klausimus, o diskusijos grupėse tebevyksta iki šiol.