Kovo 25 dieną, per Gandrines, Lazdijų kultūros centre vyko  Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso Dzūkijos regioninis turas. Jame dalyvavo Rugilė Beatričė Vasilenkaitė ir Gabrielė Slavinskytė (mok. Vilma Šerpenskienė) atlikusios „Kur žalias šilalis“ ir „Padainuosiu tai dainelę“. Jos buvo buvo atrinktos Rūdiškių kultūros centro organizuotame vietiniame ture.

Konkurso komisiją sudarė Lietuvos nacionalinio kultūros centro nematerialaus paveldo specialistė Loreta Sungailienė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Etnomuzikologijos katedros dėstytoja doc. dr. Gaila Kirdienė ir Lazdijų kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Ingrida Neverdauskienė.

Komisijos narės konkurso pradžioje pasidžiaugė, jog malonu matyti besidominčius etniniu paveldu, kad yra augančių šioje terpėje ir skleidžiančių vietos, krašto folklorą, tradicijas. Visiems dalyviams linkėjo sėkmės. Na, o rezultatai bus skelbiami balandžio 5 dieną.

Regioniniame ture dalyvavo Alytaus, Trakų, Kaišiadorių, Lazdijų, Varėnos, Druskininkų savivaldybių liaudies kūrybos atlikėjai – vietinių turų laureatai.

Dėkojame mergaitėms ir jas paruošusiai muzikos mokytojai. Didžiuojamės ir linkime sėkmės.

Informacija ir nuotraukos Rūdiškių kultūros centro