Ar žinai, kas yra Lietuvos Respublikos Seimas?

Ar žinai, kiek Seimo narių dirba Seime?

Ar žinote, ką Seimo nariai veikia visą dieną?

 

Visa tai priešmokyklinio ugdymo grupių „Drugelis“ ir „Paukštelis“ vaikai sužinojo ekskursijoje Lietuvos Respublikos Seime. Pasitikusi vaikus, gidė paaiškino, kokios LR Seime galioja taisyklės. Su vaikais nusprendėme, kad jos labai panašios kaip ir darželyje, todėl jų laikytis bus labai paprasta ir lengva.

Smalsiai vaikščiojome po LR Seimo „labirintus“, taip LR Seimo koridorius pavadino gidė, taip juos vaikai ir atsimena: – ten tikri labirintai, ateini, o kur išeiti – nežinai – kalbėjo vaikai. Viskas mums buvo itin įdomu, todėl uždavinėjome labai daug klausimų, į kuriuos atsakyti gidei buvo iššūkių: – kiek valandų dirba LR Seimas?, kiek LR Seimo nariai ir prezidentas turi vaikų ir kiek jiems metų?, kodėl ir kaip reikia balsuoti būnant LR Seimo nariu?, kodėl tiek daug ausinių posėdžių salėse, kam jos reikalingos? ir t.t… Net nepriėmėme vieno įstatymo! Už, prieš ir susilaikau balsavo vaikai. Pasiūlyta, kad darželis dirbtų septynias dienas per savaitę. Šiuo klausimu vaikai pasisakė aiškiai: 11 prieš, 5 už, susilaikiusių nebuvo. Įstatymas nepriimtas. Taigi, naujųjų LR Seimo narių nutarimu, darželis dirbs kaip ir iki šiol – penkias dienas per savaitę.

Pasiskirstę vaidmenimis patys atsakinėjome į klausimus. Vieni tą dieną buvome LR Seimo nariais, kiti – korespondentais. Iššūkių atsakinėjant į klausimus ir juos galvojant užteko, bet paklausus, ar sunkus Seimo nario darbas, mums jis pasirodė lengvas: – paspaudi mygtuką, pabalsuoji, pašneki, padirbi su kompiuteriu, pageri kavos ir važiuoji namo – kalbėjo vaikai. Tačiau pradėjus diskutuoti ir sustojus ties kiekvienu žingsniu iki paspaudus mygtuką ir kiek iki to dar reikia daug padaryt, visgi suabejojome, gal ir nėra taip lengva kaip mums atrodo.

Vaikai noriai klausėsi gidės pasakojimo apie Lietuvos, LR Seimo istoriją, LR Seimo narių darbą, susitiko su LR Seimo nare, diskutavo, uždavinėjo klausimus. Praeidami koridoriais pamatė ir pažino LR Seimo narius, kuriuos jie jau žino, nes: – aš mačiau per televiziją jį! – su nuostaba džiaugėsi vaikai.

Įspūdžių, pamąstymų daug, o klausimų dar daugiau, kuriuos parsivežėme į darželį ir dar ilgai spręsime, diskutuosime, gal net priimsime savus kiekvienos grupės įstatymus ir kas gali žinoti, gal tai buvo pirmas, bet ne paskutinis kartas, kai „pasimatavome“ LR Seimo nario kėdę, o gal kažkada joje sėdėsime ir įstatymus Lietuvai priimsime mes.