Išvarėme žiemą ir džiaugsmingai pasitikome pirmąją pavasario dieną

Užgavėnės – žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė. Šventė žavi liaudiškomis tradicijomis, liaudiško humoro grožiu ir neapsakomu kūrybingumu. Pagrindiniai šventės simboliai – persirengėliai, kaukės, Lašininio ir Kanapinio kova, Morės deginimas ir vaišinimasis gardžiais blynais.

Linksma ir triukšminga Užgavėnių šventė šiandien įvyko mūsų Trakų lopšelyje-darželyje „Obelėlė“. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai kartu su mokytojomis iš anksto ruošė Užgavėnių kaukes, įtraukdami tėvelius į kūrybinį procesą, taip pat aptarė su vaikais aprangą, galvos apdangalus, kad šią dieną atrodytų išradingai ir originaliai. Pagrindiniai šventės personažai: raganos, velniai, ožiukai, čigoniukai, Kanapinis ir Lašininis. Visų grupių vaikams surengta eisena aplink darželį. Kartu su muzikos mokytoja, akompanuojant akordeonui, vaikai dainuodami, brazdėdami, šūkaudami varė žiemą iš kiemo. Priėję „Užgavėnių velniuko pašto dėžutę“, vaikai įmetė iš anksto paruoštus baimės piešinius, tikėdamiesi, kad šiandien tos baimės išnyks, o su pavasariu ateis šviesios bebaimės dienos. Vėliau triukšminga eisena persikėlė į grupes, kuriose vyko Užgavėnių šventės veiklos. Grojant linksmai muzikai visi linksminomės, šokome, dainavome, žaidėme įvairius žaidimus.

Darželis prisipildė vaikiško triukšmo, juoko, linksmybių. Šventės pabaigoje vaikai vaišinosi gardžiais mieliniais, saulę simbolizuojančiais, blynais, kuriuos iškepė mūsų darželio darbščiosios virėjos. Džiaugiamės išvarę žiemą iš kiemo ir pasitikę pirmąją pavasario dieną.