2022 m. lapkričio 16 – 30 dienomis mūsų įstaigoje vyko ugdomosios veiklos, skirtos paminėti tarptautinę tolerancijos dieną (minima lapkričio 16 d.).

Šių metų tolerancijos dienos simbolis – NAMAS, todėl, būtent lapkričio 16 d. vaikai statė, aplikavo, piešė namus. Mažiesiems vaikams tai buvo jų namas, kur gera gyventi, didesni vaikai jau įvardijo, kad gera gyventi name, kuriame jauku, šilta ir visi draugiški. Vaikai samprotavo, mąstė, kūrė, pasitelkdami Mąstymo mokyklos įrankius: mąstymo raktas „Kas jeigu“ („Kas, jeigu nebūtų namų“, „Kas, jeigu būtume pikti?“), grupavo žemėlapyje didelius ir mažus namus, linksmas ir liūdnas emocijas, apibrėžimo žemėlapį pasitelkdami pasakojo, kas jiems yra namai, apibūdinimo žemėlapyje atvaizdavo, kokie namai būna, žiūrėjo ir analizavo su de Bono kepurėmis istorijas apie toleranciją.

Iki lapkričio 30 dienos vaikai savo pasigamintuose nameliuose žaidė, namus apgyvendino, visi bendrai sutarė, kad tolerancijos namuose gali gyventi visi, nes tolerancijos dienos ženklas namas – skirtas aptarti tai, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabučio name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje.

Tolerancijos NAMAI iki šiol gyvena mūsų grupėse ir mūsų grupė, įstaiga, tai vienas didelis TOLERANCIJOS NAMAS.